Vigilante: My Hero Academia Illegals #3 - Hideyuki Furuhashi, Betten Court, Kohei Horikoshi

MY ILLEGAL ACADEMIA


W trzecim tomiku serii „Vigilante: My Hero Academia Illegals” historia zaczyna rozkręcać się coraz bardziej i coraz więcej zaczyna mieć wspólnego z główną serią „My Hero Academia”. I coraz lepsza jest też sama opowieść. Wciąż co prawda nie jest to poziom przygód Deku, niemniej i tak trudno nie bawić się naprawdę dobrze przy poznawaniu kolejnych perypetii, jakie stają się udziałem bohaterów tego tytułu.


W świecie, gdzie niemal wszyscy mają supermoce, bycie superbohaterem jest bardzo popularnym zawodem. Nie brakuje szkół, które szkolą przyszłych herosów, ale co z tymi, którzy chcieliby bronić świata, a nie posiadają należytych kwalifikacji czy papierka, który potwierdziłby ich zdolności na tym polu? W takiej sytuacji znajduje się właśnie Koichi, który postanowił działać na własną rękę. Jako The Crawler stara się nieść ratunek potrzebującym, ale średnio mu to wychodzi. Średnio też wychodzi mu studencka kariera, którą stara się ratować. Z pomocą przychodzi mu jednak szkolna koleżanka, ale nie robi tego bezinteresownie…


„Vigilante: My Hero Academia Illegals” to typowy spin-off: fani chcą więcej, fani więc dostają. Ani twórcy, ani wydawcy nie mają powodów do narzekań, bo na znoszącą złote jajka kurę nie marudzi się tak samo, jak i się jej nie zażyna. Wiedzą o tym nawet dzieci, prawda? Takie są prawa rynku, nie ma się co oszukiwać, liczy się jednak to, by ekipa odpowiedzialna za całość nie odcinała kuponików od popularności pierwowzoru i zaserwowała nam produkt na poziomie, jakiego oczekujemy. Czy tak jest w tym wypadku?


Po części tak, bo „Vigilante: My Hero Academia Illegals” to dobry komiks. I ciekawie powiązany z główną opowieścią, choć jednocześnie od niej niezależny i nadający się zarówno do samodzielnego czytania, jak i jako uzupełnienie samej „Akademii Bohaterów”. Jednocześnie to rzecz dla miłośników zarówno mang typu shounen, jak i amerykańskich zeszytówek superhero. Lekka, szybka i przyjemna w odbiorze, a zarazem treściwa i oferująca sporo tekstu tak, aby wszyscy czytelnicy mieli naprawdę co poczytać, a nie jedynie przerzucić strony, czytając jedynie kolejne towarzyszące pojedynkom onomatopeje.


Jeśli chodzi o fabułę, mamy tu i szkolne problemy, i walki, i dowcipy – i, oczywiście, szczyptę erotyki. Do tego dochodzą niezłe rysunki. Tylko niezłe, bo w porównaniu z „My Hero Academia”, „Illegals” jest prostsze, pozbawione detali i robi o wiele mniejsze wrażenie, ale wciąż wypada przyzwoicie. Dobre wydanie mile wszystko to uzupełnia. Jak zwykle więc polecam i niecierpliwie czekam na kolejne tomiki tak tej, jak i głównej serii.


A wydawnictwu Waneko dziękuję za udostępnienie egzemplarza do recenzji.








Post a Comment

Previous Post Next Post

Iklan In-Feed (homepage)